Restrykcyjne przepisy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy mają na celu chronić życie i zdrowie osób, które podlegają zatrudnieniu w danym przedsiębiorstwie. Niedostosowanie się do ogólnie przyjętych norm rodzi ze sobą dotkliwe kary finansowe, które nakładają jednostki kontrolujące. Jak więc postępować zgodnie z wytycznymi i zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort pracy?

Inspektor ppoż i bhp w jednej osobie

Idealnym rozwiązaniem jest korzystanie z usług zewnętrznych inspektorów przeciwpożarowych, którzy posiadają dodatkowe uprawnienia związane z wykonywaniem zadań przypisanych dla inspektora ds. BHP. Korzystając z usług inspektorów firmy Fire BHP Security klienci zyskują pewność, że bezpieczeństwo ich firmy spoczywa w rękach doświadczonych i rzetelnych specjalistów. Niezwykle istotne jest indywidualne podejście, ponieważ każde przedsiębiorstwo specjalizuje się usługami w różnych branżach, jak również odrębną charakterystyką pracy.

Wieloletnia działalność w państwowych jednostkach straży pożarnej pozwoliła zdobyć nam cenną wiedzę z dziedziny zabezpieczenia miejsca pracy przed ewentualnymi przykrymi zdarzeniami. Wspomniana wiedza inspektorów znajduje swoje przełożenie zarówno podczas dokonywania inspekcji budynku w celu wychwycenia nieprawidłowości, jak również w przypadku przeprowadzania szkoleń BHP oraz przeciwpożarowych dla nowo zatrudnionych pracowników. Elastyczność ze strony zewnętrznych inspektorów pozwala na podjęcie skonkretyzowanych działań, które skutecznie podniosą bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Zalety korzystania z usług zewnętrznych firm

Decyzja o podjęciu współpracy z inspektorem z zewnętrznej firmy jest o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem – tego typu posunięcie nie wymaga zatrudnienia dodatkowego pracownika, co znacząco niweluje koszty związane z jego utrzymaniem. Wielozadaniowość i ogromna wiedza pozwala uchronić firmę przed uchybieniami, które mogą wystąpić w wyniku kontroli między innymi ze strony lokalnej jednostki Państwowej Inspekcji Pracy. Specjaliści z firmy Fire BHP Security przeprowadzą skrupulatną kontrolę pod kątem wymogów BHP oraz zaproponują najkorzystniejsze rozwiązanie.

Niewątpliwe ogromną zaletą korzystania z usług zewnętrznych doradców jest kompleksowość usług, która pozwala skupić się na pozostałych aspektach związanych z prowadzeniem działalności. Dostosowanie obiektu tak, by spełniał wymogi prawne, sporządzanie regulaminu oraz instrukcji BHP, szkolenie osób z zakresu procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych, cykliczne kontrole związane z przestrzeganiem zasad w miejscu pracy, jak również pilnowanie terminów związanych z przeglądem gaśnic oraz pozostałych akcesoriów to tylko część obowiązków wchodzących w skład kompetencji zewnętrznego inspektora do spraw BHP oraz przeciwpożarowych. Dzięki mobilności naszych doradców możliwy jest również nadzór BHP w przypadku organizacji imprez masowych, a także sprawowanie nadzoru w kwestiach bezpieczeństwa i higieny pracy podczas prac budowlanych. Indywidualne podejście do klienta i cenne doświadczenie pozwala zachować najwyższą jakość usług, która przekłada się na bezpieczeństwo chroniąc zdrowie i życie wszystkich pracowników danego przedsiębiorstwa. Sporym udogodnieniem jest też możliwość otrzymania jednej faktury za całokształt przeprowadzonych prac.

Specjaliści Fire BHP Security gwarancją najwyższej jakości

Wybór sprawdzonej firmy przekłada się na wysoki poziom wykonywanych prac. Dzięki doświadczeniu inspektorów, klienci zyskują pewność, że ich firma będzie w pełni bezpieczna i dostosowana do rygorystycznych norm, które zapewnią bezpieczeństwo w miejscu pracy. Wiedza zdobyta w przeszłości umożliwia prowadzenie ciekawych szkoleń pracowników, które są poparte licznymi, z życia wziętymi przykładami, dzięki temu personel będzie dokładniej zwracał uwagę na wykonywane obowiązki jednocześnie minimalizując ryzyko wypadku w miejscu pracy. Elastyczny zakres usług, cenne doświadczenie, indywidualne podejście oraz profesjonalizm jest gwarancją najwyższej jakości usług dla każdego przedsiębiorstwa.

Call Now Button